Justiitsministeeriumi logo

Menüü

Nädala ülevaade 9.05-15.05.2022

Jaga

Tallinna vangla
9. mail ei allunud vang ametniku korraldusele ja tõukas valvurit. Vangla alustas juhtunu osas kriminaalmenetlust. Sündmuse käigus keegi viga ei saanud.
13. mail ei allunud vang ametnike korraldustele ning ründas neid. Ametnikud olid sunnitud kasutama vangi suhtes jõudu. Vangla alustab juhtunu osas kriminaalmenetlust. Sündmuse käigus keegi viga ei saanud.
Laekus kaks teadet kriminaalhooldusaluse kuriteokahtluse kohta: üht hooldusalust kahtlustatakse liikluskuriteos ja üht isikuvastases kuriteos.
Tartu vangla
Laekus teade kriminaalhooldusaluse kuriteokahtluse kohta liikluskuriteos.
Viru vangla
12. veebruarist keelduvad 2 Viru vangla vangi vangla pakutavast soojast toidust, põhjendades seda väitega, et neile ei sobi toitu jagav vang.  
10. mail ei allunud vanglasse toodud kuriteos kahtlustatatav ametnike korraldustele ning proovis ametnike jalaga lüüa. Enesekaitseks pidid ametnikud kasutama vangi suhtes jõudu ning paigaldama talle käerauad. Vangla alustab juhtunu osas kriminaalmenetlust. Keegi sündmuse käigus vigastada ei saanud
Laekus kuus teadet kriminaalhooldusaluse kuriteokahtluse kohta: kolme hooldusalust kahtlustatakse liikluskuriteos, üht isikuvastases, üht varavastases ja üht narkootikumidega seotud kuriteos.

TAGAOTSITAV

6. veebruarist hoiab kriminaalhooldusest Meelis Kaldalu (pildil). Mees on elektroonilise järelevalve alune. 7. veebruaril kuulutas Tartu Maakohus kriminaalhooldusaluse tagaotsitavaks, sest ta ei pidanud kinni elektroonilise valve nõuetest ja hoidus kõrvale kohtumenetlusest.

Meelis Kaldalu on 41-aastane, keskmise kehaehitusega, umbes 185 cm pikk, pruunide pikemate juuste, habeme ning sinist värvi silmadega.

Kõigil, kes teavad tema asukohta, palutakse sellest viivitamatul teavitada politseid lühinumbri 112 või vanglateenistust numbril 750 0800.