Justiitsministeeriumi logo

Menüü

Pikaajaline kokkusaamine

Jaga

Alates 01.03.2016 kehtib Viru vanglas pikaajaliste kokkusaamiste kord, mille kohaselt  kokkusaamiste ruumide, hügieenivahendite, toitlustuse ja toiduainete saamine toimub ainult ettetellimisel ning külastajal tuleb enne pikaajalist kokkusaamist ära täita tellimusleht. Tellimuslehed palume edastada iga kuu alates 20’dast kuupäevast. Juhul, kui külastaja ei tea broneeritud toa numbrit, saab selle teada helistades 663 7946.

Kokkusaamiste ruumide, hügieenivahendite, toitlustuse ja toiduainete saamine toimub ainult ettetellimisel. Tellimustabel tuleb kokkusaajal saata e-posti aadressile tellimused.viruv@just.ee  hiljemalt 10 päeva enne kokkusaamist, märkides e-kirja pealkirjaks kinnipeetava nime, kellega kokkusaamine toimub. Tasumine toimub kas ülekandega või kaardimaksega kohapeal. Ülekandega tasumise korral peab toiming olema tehtud 3 tööpäeva enne kokkusaamist ja maksekorraldus peab olema kokkusaajal kaasas. Sularahaga kohapeal maksta ei saa.

Pikaajalist kokkusaamist võimaldatakse süüdimõistetutele ja vahistatutele. Selline kokkusaamine toimub selleks loodud ruumides vangla territooriumil, kus kokkusaajal ja vangil on võimalik suhelda, süüa, pesta ja magada. Pikaajaline kokkusaamine toimub ilma pideva järelevalveta ja kestab üldjuhul ühe ööpäeva.

Pikaajalisi kokkusaamisi ei võimaldata avavanglas viibivale vangile ja distsiplinaarkaristuse kandmiseks kartserisse paigutatud vangile.

Vangla juhtkond võimaldab vangile vähemalt ühe pikaajalise kokkusaamise poole aasta jooksul. Kokku võib saada abikaasa, isa, ema, vanaisa, vanaema, lapse, lapsendaja, lapsendatu, võõras- või kasuvanema, võõras- või kasulapse, venna või õega. Pikaajalisi kokkusaamisi faktilise abikaasaga lubatakse tingimusel, et neil on ühised lapsed või vähemalt kaks aastat väldanud kooselu enne karistuse kandmise algust.

Vanglas esimese pikaajalise kokkusaamise võimaldamiseks peab vang faktilise abikaasa, abikaasa, isa, ema, vanaisa, vanaema, lapse, lapsendaja, lapsendatu, võõras- või kasuvanema, võõras- või kasulapse, venna või õe ära tõendama.

Pikaajalise kokkusaamise taotluse esitab vang vähemalt üks kuu enne taotletavat kokkusaamist. Loa andmise otsustab vangla direktori määratud vanglateenistuja, kahe nädala jooksul alates taotluse esitamisest. Keeldumine tehakse vangile ja kokkusaajale teatavaks otsuse tegemisest arvates kolme tööpäeva jooksul. Rahuldatud taotluste põhjal koostatakse kokkusaamiste igakuine graafik.

Pikaajaliste kokkusaamise taotlusi võetakse kinnipeetavatelt vastu kokkusaamisele eelneva kuu 1. kuni 5. kuupäevani.

Loa andmisest võib keelduda, kui kaheldakse kokkusaaja maines või vang on poole aasta jooksul kokkusaamine juba olnud või kui pikaajaline kokkusaamine võib olla ohtlik vangla julgeolekule või vangile või kokkusaaja tervisele.

Pikaajalisel kokkusaamisel peavad nii vang kui kokkusaaja järgima kokkusaamistetoa sisekorda, suhtuma vangla inventari heaperemehelikult ning mitte häirima teisi vange ja kokkusaajaid nende kokkusaamise ajal.

Pikaajalisel kokkusaamisel toitlustatakse kokkusaajat ja vangi vanglas pakutava toiduga, mille viisi ja menüü valib vangla. Juhul kui kokkusaamisele võetakse kaasa eelkooliealine laps, võib lapsele kaasa võtta spetsiaalset toitu, tema hooldamiseks vajalikke tarbeesemeid ja mänguasju. Kokkusaamisruumi on võimalik kaasa võtta üksnes vangla kauplusest varem tellitud ja ostetud väikeses koguses: mahla, kohvi, teed, kohvikoort, suhkruasendajat, limonaadi, vett, küpsiseid, šokolaadi, kartulikrõpse, pähkleid, kuivatatud puuvilju, jogurtit, laste kiirputru, viilutatud juustu, kohupiimakreemi, viilutatud vorsti, keefiri, piima, mett, lahustuvat kakaod. Kokkusaajal on õigus võtta kokkusaamisruumi kaasa toiduaineid väikeses koguses, mis peab ära mahtuma kahte kauplusest kauba pakendamiseks väljastatud kilekotti.

Kokkusaaja võib kokkusaamisele kaasa võtta mõistlikus koguses enda tarbeks vajalikke riideesemeid ja kosmeetikat, kammi, hambaharja ning tema poolt tarvitatavaid ravimeid, lisaks mõistlikus koguses fotosid. Fotod ei tohi olla albumis. Kosmeetika peab mahtuma ühte ühe liitri suurusesse läbipaistvasse kilekotti ning ühe pakendi maht võib olla kuni 100 ml.

Hügieenivahendite olemasolu kokkusaamise ajal tagab vangla. Naissoost kokkusaaja võib kaasa võtta ka hügieenisidemeid või tampoone.

Ravimite kaasatoomise korral on vanglal õigus küsida vastavat arstitõendit. Ravimid tuleb enne kokkusaamisruumi sisenemist anda ametniku kätte hoiule, kes toob kokkusaajale ravimeid vastavalt vajadusele.

Suitsetamistarbeid ei tohi kaasa võtta.

Kui kokkusaaja ei soovi pärast kokkusaamise lõppemist endaga kaasa võtta neid asju, mis ta kokkusaamisele kaasa võttis, siis need hävitatakse.

Pikaajalisi kokkusaamisi reguleerib vangistusseaduse paragrahv 25 ning justiitsministri 30.11.2000. a määruse nr 72 „Vangla sisekorraeeskiri“ paragrahvid 40–46. Mõlemad õigusaktid on kättesaadavad elektroonilise Riigi Teataja andmebaasis.

Pikaajalisi kokkusaamisi võimaldatakse:

  • teisipäeval 10.30 kuni kolmapäev 12.00;
  • neljapäeval 10.30 kuni reede 12.00;
  • laupäeval 10.30 kuni pühapäev 12.00.

Kokkusaamisele tulles tuleb kindlasti kaasa võtta isikuttõendav dokument.

Hilinejaid pikaajalisele kokkusaamisele ei lubata.

Pikaajalise kokkusaamise alguseks loetakse külastaja sisenemist vanglasse.

Tulemata jätmisest tuleb teavitada 5 päeva enne kokkusaamist.

KOKKUSAAMISE RUUMIDE BRONEERIMINE JA MAKSMINE

Vangla võimaldab pikaajalisi kokkusaamisi erineva suurusega ja erineva hinnaga ruumides. Pakume ühe ja kahetoalisi ruume, samuti on võimalik kasutada ka invatualetiga ruumi. Kokkusaamise kulude eest tasumine toimub, kas kolm tööpäeva enne pikaajalist kokkusaamist ülekandega vangla arvelduskontole või tasub kokkusaaja kohapeal pangakaardiga.

Kokkusaamise kuludeks loetakse ruumide kasutamisele, kokkusaaja toitlustamisele ja hügieenivahenditele tehtud kulutusi. Pikaajalise kokkusaamise toitlustamise ja hügieenivahendite kulud arvestab vangla kulupõhiselt ja väljastatud hügieenivahendite arvu järgi. Pikaajalise kokkusaamise kulud tasub vang või kokkusaaja.

LISAINFO JA KONTAKTANDMED:

teisipäevast neljapäevani 8.30-10.00 ja 14.30-16.00,
e-kirja teel kokkusaamine.viruv@just.ee

E-kirja teel esitatud broneering säästab oluliselt Teie aega ning tagab kiire vastuse!

 

Arvelduskonto:

saaja: rahandusministeerium
arveldusarve: Swedbank EE932200221023778606, SEB EE891010220034796011, Luminor Bank EE701700017001577198
selgitus: kinnipeetava nimi ja külastamise kuupäev
viitenumber: 2800080561

Lisainfo pikaajaliste kokkusaamiste kohta telefonil 663 7946 ja meili teel kokkusaamine.viruv@just.ee.