Justiitsministeeriumi logo

Menüü

8.–14.oktoober

Jaga

Tallinna vangla

Laekus kuus teadet kriminaalhooldusaluse kuriteokahtluse kohta: kaht hooldusalust kahtlustatakse liikluskuriteos, üht avaliku julgeoleku vastases kuriteos, üht varavastases kuriteos, üht liikluskuriteos ja põhivabaduste vastases kuriteos ning üht liikluskuritegudes, põhivabaduste vastases kuriteos ning dokumendi võltsimises ja kahjustamises.

Kohus mõistis kolm kriminaalhooldusalust süüdi: ühe varavastase kuriteo katses, ühe isikuvastases kuriteos ja ühe karistuse täitmise vastases kuriteos.

11. oktoobril ei naasnud ettenähtud ajaks Tallinna vanglasse avavangla vang, kes kannab karistust varguste eest. Vang peeti kinni 12. oktoobril Tallinnas. Tallinna vangla alustas kriminaalmenetlust paragrahvi järgi, mis käsitleb karistuse kandmisest kõrvalehoidumist kinnipeetava puhul, kel on lubatud kinnipidamisasutusest lahkuda. Vang paigutati Tallinna vangla kinnisesse osakonda.

Umbes 30 vangi loobus vangla pakutavast soojast toidust ja ostis toitu vangla poest. Loobujad põhjendasid oma käitumist väitega, et neile ei sobi toidu jagaja.

Tartu vangla

Laekus kolm teadet kriminaalhooldusaluse kuriteokahtluse kohta: kaht hooldusalust kahtlustatakse liikluskuriteos ja üht varavastases kuriteos.

Viru vangla

Laekus viis teadet kriminaalhooldusaluse kuriteokahtluse kohta: üht hooldusalust kahtlustatakse isikuvastases kuriteos, üht varavastastes kuritegudes, üht narkokuriteos, üht varavastase kuriteo katses ning üht isikuvastases kuriteos ja avaliku korra vastases kuriteos.

Kohus mõistis kaks kriminaalhooldusalust süüdi: ühe isikuvastases kuriteos ja ühe karistuse täitmise vastases kuriteos.

*****

Tagaotsitavad

Aleksandr Suhotski oli vahistatud seoses narkokuriteo kahtlusega. Ta on 38aastane, tugeva kehaehitusega, 180 cm pikk ja hallide silmadega. Tal on järgmised tätoveeringud: vasaku käe välisküljel suur kilbi kujutis koos kinnitusrihmadega, parema jala sääremarjal maski kujutis ning parema jala sääre siseküljel näoga kanepilehe kujutis. Kõhul paremal küljel on tal umbes viie sentimeetri pikkune arm. Kõigil, kes teavad tema asukohta, palutakse viivitamatult teatada politseile lühinumbril 112 või vanglateenistusele numbril 5854 3629.